על ידי Dento Goju Ryu

יוסי קבלי סנסיי

“חבר לחיים, ומורה בכל רמ״ח איבריו, אשר פתח בפני, והנחיל לי במקצועיותו, את היסודות המוצקים של אוקינאווה גוג׳ו ריו קראטה.”
– אילן אופנהיימר סנסיי

יוסי קבלי החל את אימוניו ב 1974 תחת הדרכתו של יהודה פנטנוביץ סנסיי אשר אימן במועדון בשם ״עמוס ברחמא״. מועדון מוכר בזמנו בפ״ת אשר ריכז פעילויות ספורט מתחומים שונים. האסתטיקה, הפעילות הפיסית הכרוכה באימונים והרעיונות, הקשורים לאימוני הקראטה, להם נחשף, משכו אותו להקדיש את זמנו לאימונים ולהעמיק בתחום.

מידי בוקר הקדיש יוסי את זמנו לאימונים והתמיד בכך עד לגיוסו לצבא.

ב 1976 בשל פציעה במהלך השירות הצבאי עבר יוסי ניתוח בגבו. תהליך ההחלמה היה ארוך, להתאמן לא יכול היה, ולכן במשך שישה חודשים היה יוסי מגיע בנחישות והתמדה לאימוני הקראטה, רק על מנת לשבת לצפות ולספוג כמה שרק אפשר. בתום תקופת ההחלמה ובשל שירותו קרוב לביתו, המשיך יוסי להתאמן ולהתקדם.
בתוך כך ניכנס יוסי לתחום ההדרכה ואימן קבוצות מתחילים בדוג׳ו בפתח תקווה.

כאן המקום לציין שהשיטה אותה למד באותה תקופה הובאה ארצה על ידי יהודה פנטנוביץ סנסיי מדרום אפריקה, שיטה שהיתה מעין שילוב של אלמנטים משיטת ״ גוג׳ו ריו ״ ושיטת ״שוטוקאן״ ומרכזה היה בדרום אפריקה תחת הדרכתו של יו טומפסון סנסיי. יוסי המשיך להתאמן ולהעמיק בשיטה וב 1979 קיבל חגורה שחורה דרגת דאן 1. שנה לאחר מכן נסע להשתלמות של חודשיים במרכז השיטה בדרום אפריקה.

ב 1981 פתח את בר אילן דוג׳ו באוניברסיטת בר אילן ובהמשך ניבחן והתקדם לדרגת דאן 2.
ב 1983 נישלח יוסי סנסיי לפריז כחלק ממשלחת ההתאחדות הישראלית לקראטה ויצג את ישראל באליפות אירופה שנערכה בפריז.

יוסי עשה חיל בהדרכה ובאימונים. ככל שהגביר את השקעתו והתקדם ברמתו, שבו את לבו של יוסי האומנות והדיוק השזורים בכל תרגיל ותרגיל ובכל טכניקה וטכניקה.
העומקים אליהם הגיע תוך כדי התמדתו באימונים, ה״דרך״ שניגלתה לעיניו, התובנות שקיבל וההבנה שהשפעת אומנות זו על חייו הינה הרבה מעבר לאימון בדוג׳ו, כל אלה, גרמו לו להעמיק אף יותר, ויוסי סנסיי הפך להיות מהבולטים ביותר בארגון הישראלי. באותה שנה ניבחן וקיבל דרגת דאן 3.

1984 היתה שנת מפנה, בשנה זו יצאו, יהודה פנטנוביץ סנסיי ומספר מדריכים בינהם גם יוסי סנסיי, לאוקינאווה. מטרת הנסיעה היתה להתאמן עם היגאונה סנסיי ראש אירגון ״אוקינאווה גוג׳ו ריו קראטה דו״ העולמי.
במשך חמישה שבועות התאמנו, השתלמו וחוו את האימונים המרשימים עם היגאונה סנסיי ואת האווירה המיוחדת של אוקינאווה, ערש אומנויות הלחימה.

יוסי קבלי קראטה יפני

באותה שנה, עבר הארגון הישראלי להיות בקשר ישיר עם היגאונה סנסיי ולפעול תחת ארגונו. המעבר לא היה קל ודרש מהמאמנים והחניכים אימונים רבים ושינויים רבים שהתבקשו מעצם השינוי לשיטת ״גוג׳ו ריו״ המסורתית ללא האלמנטים הזרים שהיו חלק משיטת האימון בארגון הישראלי עד אז.

ב1986 ניבחן יוסי סנסיי לדרגת דאן 4, המבחן נערך בדוג׳ו בנתניה והבוחן היה היגאונה סנסיי אשר הגיע ארצה להעביר גשוקו לחניכי הארגון. לאחר המבחן הפך יוסי סנסיי למאמן הבכיר בארגון הישראלי תחת יהודה פנטנוביץ סנסיי ושנה לאחר מכן פתח את רעננה דוג׳ו.

יוסי היה מאמן ואיש קראטה משיכמו ומעלה הוא העמיד חניכים רבים אשר התאמנו תחת שרביטו ונהנו מהדרכה מעמיקה ואיכותית.

בשנת 1992 עבר יוסי סנסיי לגור בזימבבואה, לפני עזיבתו העביר את בר אילן דוג׳ו לחניכו אילן אופנהיימר סנסיי.