על ידי Dento Goju Ryu

מוריו היגאונה סנסיי

מוריו היגאונה סנסיי

“לאחר כ-30 שנות אימון תחת הדרכתו, נתפס בעיניי, היגאונה סנסיי, כמורה הגוג׳ו ריו הטוב בעולם, היה והינו המודל שלי לחיקוי.”
– אילן אופנהיימר סנסיי

מוריו היגאונה סנסיי נולד באוקינאווה ב – 25 בדצמבר 1938. הוא החל ללמוד קראטה בגיל 14 תחת הדרכתו של אביו אשר היה שוטר ואימן בביתם בשיטת שורין ריו.

היגאונה סנסיי התאמן גם עם שימאבוקורו סנסיי, מורה לשורין ריו אשר בהמלצתו החל היגאונה הצעיר שנתיים מאוחר יותר באפריל 1955 ללמוד בחצר של צ’וג’ון מיאגי את שיטת גוג’ו ריו תחת הדרכתו של אנ’איצ’י מיאגי סנסיי.

היגאונה סנסיי לימד קראטה במועדון של בית-ספר התיכון ובערב היה בדוג’ו, כך שימיו היו עמוסים מאד. למזלו של היגאונה הוא זכה להתאמן בימים שבהם אלמנתו של צ’וג’ון סנסיי, מקאטו, הייתה עדיין בחיים. בדרך כלל הוא הגיע ראשון ועשה מטלות שונות כדי להכין את אזור האימונים לערב. לאחר שסיים את עבודתו אלמנתו של צ’וג’ון מיאיגי סנסיי , מקאטו,הייתה מציע לו חטיף ,מעלה זיכרונות אודות בעלה המנוח ומשיאה לו עצות . מכל הדברים זוכר היגאונה סנסיי בבהירות רבה את השניים הבאים: היא אמרה לו שעבור אלה העוסקים באמנות לחימה עישון הוא הדבר המזיק ביותר לגוף ולכן “אסור לך לעשן לעולם”. הדבר השני שמקאטו אמרה לו הוא “…למד מאנאיצ’י מיאגי”. הוא לקח את דבריה ברצינות.

ב- 1960 עזב היגאונה את אוקינאווה כדי ללמוד באוניברסיטת טאקושוקו בטוקיו. תשוקתו לקראטה לא נפסקה ובזמנו החופשי המשיך להתאמן בדוג’ו שונים שהיו בסביבה הקרובה. הוא תפס את תשומת לבו של בעליו שלי יויוגי דוג’ו באזור יויוגי בטוקיו (אחד הפרברים של טוקיו) והוזמן ללמד שם למרות שהשיטה בדוג’ו היתה שורין-ריו.

לא עבר זמן רב והשיטה בדוג’ו הוחלפה לגוג’ו-ריו ושמעו של היגאונה סנסיי ויכולתו הגיעו לכל קצוות העולם. בשנת 1979, לאחר שבמשך השנים, הגיעו אלפי חניכים מכל קצוות תבל לדוג’ו של היגאונה סנסיי על מנת ללמוד תחת הדרכתו, החליט היגאונה למסד את קשריו הענפים ולארגן את תלמידיו הרבים תחת ארגון אחד. יחד עם מורו, הקים היגאונה סנסיי את “הארגון הבינלאומי אינטרנשיונל אוקינאווה גוג’ו ריו. נכון לימים אלה כולל הארגון העולמי כ- 50 מדינות ואלפי חניכים אשר זוכים להתאמן תחת הדרכתו של היגאונה סנסיי ברחבי העולם.